Dnes je 13. 6. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 4.12.2017

Adventní koncert na Srubech + koledy

V neděli desátého prosince od čtrnácti hodin se v Sokolovně na Srubech koná Adventní koncert za účasti Choceňačky. Zajímavostí je, že vystoupíme na zbrusu novém pódiu, které projde první zatěžkávací zkouškou.

K vánoční náladě přispívají členové naší malé dechové hudby i hraním koled, což už je letitá tradice. Dechový kvintet má za sebou hraní při rozsvícení stromku v Brandýse nad Orlicí minulou neděli, sedmnáctého prosince po obědě se představí na adventních trzích v České Třebové. Jako každý rok pak den před Štědrým dnem zazní koledy také na náměstí v Chocni (od sedmnácti hodin) a o chvíli později na Srubech.

Radim Šantrůček
Vloženo: 12.11.2017

Potřinácté slavíme "Cecilku"

S blížícím se koncem listopadu chystá Choceňačka tradiční Koncert pro Cecílii, patronku muzikantů. V kalendáři najdeme její svátek dvaadvacátého listopadu, což je letos středa. My na počest "Cecilky" hrajeme vždy v sobotu, takže tradiční vystoupení se tentokrát uskuteční pětadvacátého listopadu.

Koncert se koná v prostorách Baráčnické rychty a začíná v devatenáct hodin. Všichni jste srdečně zváni. Těšit se můžete na program o dvou částech - v té první zazní nově nacvičené skladby, v té druhé budeme hrát skladby dle volby jednotlivých členů kapely.

Radim Šantrůček
Vloženo: 24.10.2017

Výlov rybníka na Vrchovině

S podzimem přichází také sezona výlovů rybníků, což pro Choceňačku tradičně znamená hraní na Vrchovině. Tamní rybáři pořádají výlov v sobotu 28. října od osmi hodin, Choceňačka hraje od půl deváté.

Radim Šantrůček
Vloženo: 9.8.2017

Prázdniny končí, v srpnu hrajeme dvakrát

Přes léto si Choceňačka jako každý rok dopřála nezbytný oddych - žádné hry ani zkoušky - ten ale nyní končí. Ve čtvrtek desátého srpna od sedmnácti hodin nás můžete opět vidět a hlavně slyšet na náměstí ve Vysokém Mýtě, které drží letní tradici čtvrtečních Promenádních koncertů. O dva dny později, tedy v sobotu dvanáctého srpna, pak hrajeme od patnácti hodin na Pouti v Hemžích.

Radim Šantrůček
Vloženo: 4.6.2017

V červnu se představíme ve Vysokém Mýtě a v Brumbárově

V sobotu desátého června slaví vysokomýtská "vodárna" (VOŠ a SŠ stavební) sto dvacet let od svého založení, součástí dopoledního programu je také vystoupení Choceňačky. O dva týdny později se koná v Brumbárově tradiční Letní slavnost. Po loňské absenci zde letos nebude naše malá dechovka chybět, hrajeme od čtrnácti hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 24.4.2017

Na desáté Dechovce na zámku zahrají Choceňačka a Pernštejnka

Jubilejní desátý ročník festivalu "Dechovka na zámku" se koná v pondělí prvního května v Chocni. Ve sváteční den jste všichni srdečně zváni na zámecké nádvoří, kde postupně zahrají Dechový orchestr ZUŠ Choceň, Pernštejnka a na závěr Choceňačka. Festival začíná ve čtrnáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 12.2.2017

Zveme vás na 15. Muzikantský ples

V sobotu osmnáctého února vás všechny srdečně zveme na Muzikantský ples, který pořádáme již popatnácté. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ a Kantorský dixieland, o předtančení se stejně jako v minulých letech postará soubor Prozatím. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru i na místě, ples začíná ve dvacet hodin.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz