Dnes je 27. 11. 2022 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 5.5.2015

V květnu hrajeme v Řestokách, Srubech a na Vraclavi

Prvního května hrála Choceňačka na "Dechovce na zámku" a v pátém měsíci v roce se při různých příležitostech představí ještě třikrát. V sobotu šestnáctého května si premiérově zahrajeme v obci Řestoky, a to na akci "Májový trylek". Začátek je v sedmnáct hodin a střídat se budeme s cimbálovou muzikou Vinár.

Choceňačka bude v permanenci i zbylé dvě květnové soboty, tentokrát při příležitostech tradičních. Každoročně se na Srubech koná zahrádkářská výstava, letos třiadvacátého května, a my zahrajeme od čtrnácti hodin. O týden později přijdou na řadu Staročeské máje na Vraclavi, které probíhají celé odpoledne.

Řestoky 2015 Sruby - Zahrádkáři 2015
Radim Šantrůček
Vloženo: 22.4.2015

Na osmé Dechovce na zámku zahrají Choceňačka a Dolnovanka

Už osmý ročník festivalu "Dechovka na zámku" se koná v pátek prvního května v Chocni. Ve sváteční den jste všichni srdečně zváni na zámecké nádvoří, kde postupně zahrají Dechový orchestr ZUŠ Choceň, Dolnovanka a na závěr Choceňačka. Festival začíná ve čtrnáct hodin.

Dechovka na zámku 2015
Radim Šantrůček
Vloženo: 18.2.2015

Zveme vás na 13. Muzikantský ples

V sobotu osmadvacátého února vás všechny srdečně zveme na Muzikantský ples, který pořádáme již potřinácté. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ a Kantorský dixieland, o předtančení se stejně jako v minulých letech postará soubor Prozatím. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru i na místě, ples začíná ve dvacet hodin.

Muzikantský ples 2015
Radim Šantrůček
Vloženo: 6.2.2015

Choceňačce začíná nabitý únor

Hned pět her má během února na programu naše malá dechová hudba. Jako první přijde na řadu ve středu jedenáctého února vystoupení v Domově pro seniory LEDAX ve Vysokém Mýtě, které začne v osmnáct hodin.

V únoru jako tradičně přicházejí na řadu i masopusty. V soboru čtrnáctého odehrajeme dopoledne ten choceňský a po poledni se přesuneme do Dobříkova. O týden později následují Staročeské ostatky ve Skořenicích.

Nabitý druhý měsíc v roce završí Muzikantský ples, o kterém vás ještě budeme podrobněji informovat.

Radim Šantrůček
Vloženo: 20.12.2014

Zveme vás na koledy a Silvestrovskou veselici

Vánoční svátky jsou opět zde. Za jejich pomyslný začátek mohou Choceňáci považovat tradiční "Zpívání u vánočního stromu", kterého se účastní i pět členů Choceňačky se svými dechovými nástroji. Zpívá se na náměstí v úterý třiadvacátého prosince od sedmnácti hodin. Končící rok pak Choceňačka oslaví "Silvestrovskou veselicí", další už tradiční akcí, která se koná taktéž na náměstí. Začátek je naplánován na půl desátou a vedle naší malé dechové hudby se představí i Kantorský dixieland.

Choceňačka tímto přeje všem svým příznivcům veselé Vánoce a šťastný nový rok 2015!

Radim Šantrůček
Vloženo: 17.11.2014

"Cecilku" slavíme už podesáté

S blížícím se koncem listopadu chystá Choceňačka tradiční Koncert pro Cecílii, patronku muzikantů. V kalendáři najdeme její svátek dvaadvacátého listopadu, což je letos sobota, takže nic nebrání tomu, abychom na počest "Cecilky" zahráli přesně dvaadvacátého.

Koncert se opět koná v prostorách Baráčnické rychty a začíná v devatenáct hodin. Všichni jste srdečně zváni. Těšit se můžete na program o dvou částech. V té první zazní nově nacvičené skladby, v té druhé budeme hrát skladby dle volby jednotlivých členů kapely.

Radim Šantrůček
Vloženo: 29.10.2014

Výlov rybníku na Vrchovině už v sobotu

V sobotu prvního listopadu se koná výlov rybníku Vrchovina II a již poněkolikáté u toho bude asistovat Choceňačka. Výlov začíná v osm hodin, naše dechovka bude hrát od devíti do jedenácti.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz